Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda Filomuz Basında Biz Mezunlarımız İnsan Kaynakları Faaliyetlerimiz Gezi & Tanıtım Uçuşu Havadan Fotoğraf ve Film Çekimi Gezi Uçuşları Hava Takip & Gözetleme Güvenlik ve Askeri Amaçlı Kullanım Sahil Güvenlik Satış Auto-Gyro Microair Avionics TL-Ultralight Aircreation Eğitim FG Air Uçuş Okulu FG Akademi Teknik Destek Bakım Hizmeti Yedek Parça Servis Bültenleri Dokümanlar Uçuş Hazırlığı Türkiye ICAO Kodları Türkiyedeki Pistler Türkiye'deki Apronlar Türkiye'deki Havaalanları Türkiye Havayolları Haritası Uçuş Planı Formu Kule Telsiz Frekansları Canlı Hava Trafik Takibi Galeri Foto Galeri Video Galeri S.S.S Ultralight Hava Aracı (ÇHHA) hakkında Gyroplane Hava Araçları Hakkında İletişim Merkez Ofis Edremit Uçuş Okulu ve Bakım Merkezi Çatalca Uçuş Tanıtım Merkezi Görüş ve Önerileriniz
Sintine Atık Takibi

Sintine atık, gemi makine ve kazanlarının bulunduğu kısmın zeminin altındaki genellikle ambar güvertesinin altında kalan ve gemi içinden sızan sularla makine ve kazan dairelerinden akan yağ yakıtların toplandığı en alt kısımda biriken atıklardır. Yüzer taşıtların tuvalet muhtevası da burada biriktirilmektedir. Sintine atıkların liman ve barınaklarda boşaltımı yasak olup, açık denizlerde boşaltım yapılması gerekmektedir. Ancak burada çok önemli bir husus olarak sintine atığın muhtevasının tesbiti konusu öne çıkmaktadır. Açık denizler uçsuz bucaksız ve kimsenin geçmediği çöllere benzetilebilir. Bu durum sintine atıkların takibini güçleştirmektedir. Sintine atık takibinde havadan kontrol en uygun takip methodu olarak görülmektedir. 

Çevre duyarlılığını temel ilkeleri arasında barındıran FG Havacılık, havadan sintine atık takibi hizmetini de faaliyetleri arasına katmıştır.

sintine - gemi gemi - sintine sintine - bodrum 

Çevre duyarlılığı için sintine atık boşaltan yüzer taşıtları lütfen 158 Sahil Güvenlik ihbar hattına bildiriniz.

Sahil Güvenlik İhbar Hattı

Her hakki saklidir. ©